Biblia kontaktów międzyludzkich

Okładka - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludziChcesz, aby ludzie Cię lubili, a jednocześnie robili to co Ty chcesz? Jest to możliwe. Wystarczy przeczytać książkę autorstwa Dale’a Carnegie „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”. Przeczytać i zastosować się do rad w niej zawartych. Jak można przeczytać na okładce: sukcesem tej książki jest jej prostota. W pełni się zgadzam z tym stwierdzeniem. Przykłady z życia wzięte, brak zbędnej teorii. Wszystko prosto, rzeczowo i życiowo. Pomimo, iż początkowe wersje książki (jeszcze w postaci materiałów informacyjnych przygotowywanych na szkolenia) powstały w pierwszej połowie XX wieku, są wciąż nader aktualne i przydatne. Treści w niej zawarte pomogą poprawić relację zarówno w życiu codziennym, jak i w kontaktach biznesowych. To swego rodzaju biblia kontaktów międzyludzkich wraz z przykazaniami o tym co robić, by zjednywać sobie ludzi.

Jeśli chcesz zmieniać ludzi, musisz w pierwszej kolejności zacząć od siebie. Nie da się wywierać zamierzonego wpływu na innych, gdy najpierw nie zmienisz swojego podejścia. Musisz sam chcieć coś zrobić, musisz wykonać pracę, za którą zostaniesz nagrodzony.

Już na początku książki, w rozdziale „Jak czytać tę książkę” możemy się dowiedzieć:

Rozwiń w sobie głęboką, pobudzającą do działania chęć poznania zasad rządzących stosunkami między ludźmi.

Dale Carnegie zdawał sobie sprawę, że bez chęci poznania natury ludzkiej i zasad nią kierujących, nie jesteśmy w stanie zmienić czegokolwiek w naszym życiu. Najpierw musimy dowiedzieć się o pewnych schematach zachowań, aby później móc je stosować w praktyce i przekuwać w sukces.

 

Książka składa się z czterech części:

CZĘŚĆ PIERWSZA: Podstawowe techniki kontaktów z ludźmi.

CZĘŚĆ DRUGA: Sześć sposobów, które sprawią, że ludzie będą Cię lubić.

CZĘŚĆ TRZECIA: Jak przekonać innych do Twojego sposoby myślenia.

CZĘŚĆ CZWARTA: Bądź przywódcą: Jak zmieniać ludzi nie zrażając ich i nie zniechęcając.

 

Nasze spotkanie z książką zaczynamy od fundamentów wiedzy o kontaktach międzyludzkich. Są to podstawowe informacje, dzięki którym relację z innymi stają się łatwiejsze i bardziej owoce. Następnie gładko przechodzimy do sposobów pozyskiwania przyjaciół i zjednywania sobie ludzi. Uczymy się pewnych zasad, dzięki którym powinno nam się to udać. Nie od razu, nie bez zaangażowania.  Nie ma darmowych obiadów. Trzeba pokonać wiele barier siedzących w środku nas, aby osiągnąć cel. Trzeba zmienić w pewnym stopniu sposób postrzegania świata i nas samych. W kolejnej części dowiadujemy się o sposobach na przekonywanie ludzi do swojego punktu myślenia. Uczymy się jak to zrobić w sposób nienachalny, z poszanowaniem zdania rozmówców. Trudna to rzecz, ale jakże istotna. W ostatniej części poruszany zostaje temat budowania roli lidera. Dostajemy dużą dawkę informacji o tym, co i jak powinien robić dobry przywódca. W jaki sposób powinien kierować swoimi podwładnymi, aby oni wciąż byli chętni działać i wykazywać entuzjazm i zaangażowanie.

Opis jest dość ogólny, jednak niech już konkretne rady zostaną dla tych, którzy postanowią wziąć do ręki książkę i zapoznać się z tym co pan Carnegie miał do powiedzenia.

Największa zaletą tej książki, jest jej praktyczność. Została tworzona w oparciu o biografię ludzi sukcesu oraz o doświadczenia autora. Dzięki czemu nie jest teoretyczną rozprawą o tym jak coś osiągnąć. Wręcz przeciwnie. W książce można znaleźć gotowe rozwiązania na nasze problemy życia codziennego. Może masz problemy z klientem, którego od długiego czasu nie możesz pozyskać? Albo potrzebujesz osób do poparcia Twojego pomysłu, ale nie wiesz gdzie i jak ich sobie zjednać? Ta książka jest tak naprawdę dla każdego z nas. W końcu ciągle w naszym życiu dochodzi do kontaktów interpersonalnych.

Dzięki radom zawartym w tej publikacji możemy wiele zyskać. Oddanych przyjaciół, lojalnych kontrahentów. Możemy zbudować relację trwałe, oparte na szacunku, zaufania i przede wszystkim szczerości. Możemy to wszystko osiągnąć, ale pod jednym, bardzo ważnym warunkiem. Musimy zacząć od siebie i od zmiany swojego sposobu myślenia. A więc na co czekasz? Chwytaj „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” i zacznij odkrywać świat relacji międzyludzkich na nowo!

Źródło obrazka: WYDAWNICTWO Studio Emka