Podsumowanie roku 2013

2013Dziś jest 31 grudnia. To dobry dzień na krótkie podsumowanie działalności konsulti.pl w 2013 roku. Był to czas zbierania nowych doświadczeń, pracy przy ciekawych projektach, jak również poznawania nowych, inspirujących osób.
 

Rok 2013 to okres szkoleń

 

Miałam możliwość realizowania swoich celów nadrzędnych, czyli dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Mogłam to robić przy okazji Forum Praktyki Gospodarczej organizowanym we wrześniu przez WSB. Zostałam także zaproszona przez studentów z Koło Naukowego Zarządzania Zasobami Ludzkimi na SWPS w Sopocie oraz Zarządzania Inżynierskiego na Politechnice Gdańskiej. Udało mi się również poprowadzić Business Training w BusinessLink Trójmiasto. Nie byłam jedynie szkoleniowcem. Udało mi się również wystąpić w roli prelegenta na You Conference organizowanym przez Stowarzyszenia AGBW na którym opowiadałam o „Wizerunku w sieci„.
 

… a także współpracy

 

Wraz z Moniką Bogdanowicz, Justyną Pokrzywnicką, Martą Szadowiak i Joanną Staniszewską promowałyśmy ideę Geek Girls Carrots w Trójmieście. Zaowocowało to  10 spotkaniami, 2 szkoleniami i 4 warsztatami. Na każdym spotkaniu pojawiało się średnio 55 osób.

Z Patrycją Bronk (Alternativva) miałam okazję wspólnie poprowadzić cykl szkoleń „Odkryj swój potencjał i osiągnij sukces„. Nasza współpraca doskonale pokazała jak działa synergia, która mówi o tym, że 1+1=3. To co udało nam się wspólnie osiągnąć jest dla mnie pasjonujące i niesamowite. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy wspólnie pracować przy ciekawych projektach.

Udało mi się również nawiązać współpracę z Biurem Karier Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie miałam możliwość przeprowadzenia rozmów z zakresu doradztwa zawodowego. Współpraca z młodymi ludźmi, pomoc w kreowaniu odpowiedniej ścieżki kariery oraz wsparcie w działaniach mających na celu znalezienie pracy to to co działa na mnie bardzo motywująco.
 

… czas tworzenia tekstów

 

Na blogu pojawiły się w tym roku 33 wpisy. Część z nich miała charakter komunikacyjny i informowała o tym co działo się w konsulti. Nie zabrakło jednak również tekstów z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego.

Konsulti pojawiło się gościnnie w dwóch miejscach. Pierwszym z nich był serwis mamstartup.pl, gdzie opublikowany został artykuł 5 dopalaczy dla Twoich pracowników, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Drugim był portal my3miasto.pl, gdzie pojawiało się 9 przedruków moich tekstów oraz jedna relacja z wydarzenia.

 

… i ciekawych projektów

 
W 2013 roku miałam okazję dołożyć małą cegiełkę do niesamowitego projektu jakim jest Virtual Recriuiter. Anna Czoska zaufała mi i zaoferowała przygotowanie bazy pytań do jednej z kategorii. Aplikacja ta jest bliska mojemu sercu i zainteresowaniom i od  samego początku jej mocno kibicuje.

Stałam się również częścią zespołu projektowego Founders Cafe. Jest to oddolna inicjatywa przedsiębiorczych osób z Trójmiasta, która ma na celu stworzenie miejsca spotkań dla ludzi biznesu, nauki i kultury. Praca przy tym projekcie daję mi wiele satysfakcji, a co więcej mogę współpracować z naprawdę zdolnymi osobami, ekspertami w swoich dziedzinach. Dziękuję całemu zespołowi Founders Cafe i myślę, że rok 2014 będzie należał do nas!
 

… oraz zadowolonych klientów!

 

Klienci to fundament udanego biznesu. Dla mnie najważniejszym wyznacznikiem dobrze wykonanej plany jest poziom zadowolenia klienta i szybkość znalezienia przez niego pracy. Rok 2013 owocny w był w klientów, którzy dzięki mojej pomocy zmienili pracę. Część z nich postanowiła pozostawić swoją opinieDla mnie największym sukcesem było przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, które spowodowały, że klientka w ciągu 3 dni od ich otrzymania została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. To najlepsza rekomendacja jaką mogłabym sobie wymarzyć! 

 

Poniżej jeszcze podsumowanie 2013 roku w formie infografiki utrzymanej w świątecznej stylizacji 🙂

 
Podsumowanie 2013 roku infografika

 

Szczęśliwego i owocnego w sukcesy 2014 roku!

 

Źródło obrazka: flickr.com (CC)