Virtual Recruiter – trójmiejska aplikacja dla osób szukających pracy

Virtual Recruiter screenVirtual Recruiter, który swoją premierę będzie mieć już 24 października, to aplikacja mobilna, która dedykowana jest przede wszystkim osobom szukającym pracy. Twórcami tego narzędzia są młodzi ludzie z Trójmiasta, którzy zwyciężyli w ostatniej edycji konkursu Startup Weekend Trójmiasto. Od momentu kiedy usłyszałam o tym pomyśle po raz pierwszy, mocno trzymałam za niego kciuki. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na odbiorców aplikacji, którzy są bliscy również mi i moim działaniom zawodowym. Sama skupiam się na młodych osobach, które wchodzą na rynek pracy i jeszcze nie mają doświadczenia w poruszania się po nim. Po drugie, ze względu na członków zespołu. Anna Czoska i Agnieszka Ręczajska to absolwentki SWPS w Sopocie, które są głównymi sprawczyniami całego zamieszania związanego z Virtual Recruiter. Anię i Agnieszkę znam osobiście i niezmiernie się cieszę z tego faktu. Dziewczyny pomimo swojego młodego wieku są bardzo przedsiębiorcze i z uporem dążą do założonego sobie celu. W zespole znajduje się jeszcze Joanna i dwóch Mateuszów, których niestety jeszcze nie udało mi się poznać. Jednakże z opowieści Ani wnioskuje, że są to również bardzo ważni członkowie zespołu oraz pracowite i ambitne osoby. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym:

Aplikacja Virtual Recruiter umożliwia przeprowadzenie wirtualnej rozmowy rekrutacyjnej z opcją nagrywania obrazu bądź dźwięku. Pozwoli to kandydatom na sprawdzenie swojej wiedzy i ocenę własnych kompetencji przed realnym spotkaniem selekcyjnym. Użytkownik może samodzielnie się ocenić bądź udostępnić innym własne nagranie poprzez e-mail czy portal społecznościowy. Planowana jest również opcja umożliwiająca przesłanie go do zawodowego rekrutera w celu otrzymania profesjonalnej oceny.

Pokazuje to jak potężne możliwości i potencjał drzemią w tej aplikacji. Z jednej strony wiele sposobów sprawdzenia się przez kandydatów, którzy mogą podzielić się swoim wideo ze znajomymi, bądź w przyszłości z profesjonalnymi rekruterami, którzy ocenią merytorycznie rozmowę.  Z drugiej strony urzeczywistnia się możliwości przeprowadzania zupełnie nowych rozmów kwalifikacyjnych. Tworzenie bazy pytań dedykowanych dla danych kandydatów, wstępna weryfikacja na podstawie wideo, bądź rozmowa w czasie rzeczywistym za pomocą komórki. Kto wie co więcej? Zespół Virtual Recruiter ma za pewne jeszcze kilka pomysłów na rozwój i komercjalizacje aplikacji.

Virtual Recruiter powstał przy współpracy z doświadczonymi rekruterami, którzy bezinteresownie wspierali projekt. Przyznam się Wam, że również i ja miałam skromny wkład w jego tworzenie 😉 Dlaczego rekruterzy byli gotowi poświęcić swój czas i podzielić się doświadczeniem, przy okazji nie otrzymując za to finansowej rekompensaty? Podejrzewam, że również jak ja, zostali zarażeni ideą projektu. Chęć wsparcia kandydatów, ułatwienie im starania się o pracę i podwyższenie jakości rozmów to chyba główne powody dlaczego eksperci postanowili wesprzeć Virtual Recruiter.

W pierwszej wersji, kandydaci znajdą pulę pytań ogólnych, które pozwolą przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej niezależnie od aplikowanego stanowiska. Wkrótce uruchomiony zostanie zasób kilku tysięcy pytań z różnych branż i stanowisk. Pierwsza wersja aplikacji będzie całkowicie bezpłatna. Wystarczy posiadać telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android i pobrać ją poprzez Google Play. 

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać pod nr tel 796 116 293 oraz na stronie http://virtualrecruiterapp.com.

Virtual Recruiter logo

Życzę sukcesów i powodzenia całemu zespołowi Virtual Recruiter!

 

Komunikat pracowy Virtual Recruiter