W jaki sposób potwierdzić wiarygodność firmy?

Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w Polsce działa ponad 2 300 000 firm. Poszukiwanie partnerów biznesowych w tak dużym gronie nie należy do łatwych zadań. Powierzenie zleceń lub podjęcie współpracy z nierzetelnym przedsiębiorstwem może skutkować poważnymi konsekwencjami, a w ostateczności nawet koniecznością zamknięcia biznesu. Jak zatem znaleźć wiarygodnych kontrahentów? Niektórzy przedsiębiorcy sięgają po certyfikaty potwierdzające ich rzetelność. Niestety w większości przypadków taki certyfikat uzależniony jest od uiszczonej opłaty, co w żadnym stopniu nie jest w stanie zagwarantować solidności. Prawdziwym świadectwem wiarygodności mogą być za to rekomendacje innych firm, które miały możliwość współpracy z danym podmiotem. I właśnie na tej zasadzie opiera się innowacyjny serwis b2bnetworking.pl, który pozwala na budowanie zaufanej sieci biznesu.

b2b-networkingDzięki możliwości potwierdzenia doświadczenia danej firmy wszyscy zainteresowaniu podjęciem współpracy mogą szybko i łatwo sprawdzić czy kontrahent jest rzetelny i można na nim polegać. W ten sposób można weryfikować realizowane projekty czy też zadania wykonywane dla innych przedsiębiorstw. Rekomendacje tego typu będą mieć wartość nie tylko dla młodych przedsięwzięć, które na każdym kroku muszą udowadniać swoją wiarygodność, ale także dla firm działających od dłuższego czasu, które są zainteresowane ekspansją i pozyskiwaniem nowych partnerów biznesowych. W serwisie swoje konta mogą założyć także instytucje otoczenia biznesu, które pomagają przedsiębiorstwom w rozwinięciu skrzydeł. W ten sposób w jednym miejscu można znaleźć nie tylko partnerów, z którymi można zbudować nowe okazje biznesowe, ale także podmioty, które posłużą radą i doświadczeniem na różnych płaszczyznach prowadzenia działalności.

Rekomendacje i wspólne projekty to nie jedyne możliwości platformy b2bnetworking.pl. Firmy posiadające konta na portalu mogą publikować informacje na temat swojej oferty czy też umieszczać zapytania, a także kontaktować się z innymi podmiotami i przeglądać rankingi firm. W ten sposób w zależności od potrzeb można znaleźć nowego klienta lub rzetelnego dostawcę. W przypadku dużych firm o rozbudowanych strukturach możliwe jest przydzielenie dostępu do zarządzania wizytówką firmy do 10 pracownikom za pośrednictwem pakietu premium.

Zaufana sieć biznesu jaką jest b2bnetworking.pl jest miejscem, w którym rozwija się ekosystem przedsiębiorstw, które stawiają na rzetelnych i solidnych partnerów biznesowych. Więcej informacji na temat projektu oraz jego możliwości można znaleźć na stronie internetowej projektu oraz w mediach społecznościowych na kanałach Facebook oraz Twitter.

dotacje-na-innowacje